WhatsApp’a iOS ve Android İçin İki Farklı Güncelleme Geliyor

WhatsApp’a gelecek ola güncellemeleri henüz beta testindeyken ortaya çıkarıp bizlere sunmasıyla popüler olan WABetaInfo, dünyanın en popüler haberleşme uygulamasının iOS ve Android sürümlerine gelecek olan yeni özellikleri paylaştı.

WhatsApp’ın Android sürümüne ayrı, iOS sürümüne ayrı birer özellik gelecek. Önce iOS sürümüne gelecek olan güncellemeden bahsedelim.

WhatsApp’ın iOS sürümüne görselden metin algılama özelliği geliyor

iOS 16’nın API’lerinin kullanıcılara sunulmasıyla birlikte WhatsApp’a metin algılama özelliği geliyor. Bu özellik zaten iOS 16’nın Galeri uygulamasında mevcut. API’lerin kullanıma açılmasıyla birlikte direkt WhatsApp üzerinden de bu özelliği kullanabileceksiniz.

WhatsApp’ın Android sürümüne anketlerde tek oy kullanma özelliği geliyor

WhatsApp’ın yakın zamanda kullanıma sunduğu anket özelliği, ciddi manada kullanıldığında bile kullanıcıların birden fazla oy kullanabilmesi nedeniyle sabotaja uğrayabiliyordu. Artık WhatsApp’ta anket açarken ‘Sadece tek oy kullanılsın’ seçeneğiyle kullanıcıların tek oy kullanabilmesini sağlayabileceksiniz.

WhatsApp’ın iOS ve Android sürümüne gelecek olan bu yeni özellikleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir