Biden mektubu iletti! Erdoğan’dan F-16’lar için son dakika açıklaması

TBMM’de İsveç’in NATO’ya katılım süreciyle ilgili çıkan olumlu kararın ardından gözler ABD’nin Türkiye’ye vermesi gereken F-16’lara çevrildi. Biden, konuyla ilgili Temsilciler Meclisine teslimat için mektup göndererek talimatta bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bugün cuma namazı çıkışında F-16 teslimat süreciyle ilgili ilk kez konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“BEKLİYORUZ, TAKİPTEYİZ”

Dün itibarıyla bana geldi ben imzaladım. Akşam Resmi Gazete’de yayımlandı. Biden bir gün önce yazılı olarak Kongre’ye mektup göndererek temsilciler Meclisi’ne talimat verdi. Orayı da bekliyoruz. Bir an önce oradan gelecek olan netice F-16’ların Türkiye’ye gönderilme sürecin başlamasını sağlayacaktır. Bunu bekliyoruz. Dışişleri Bakanımız takipte.

“MUTLULUK DUYDUM”

Bilmiyorum lansmanı nasıl buldunuz. Ben izlediğim bölümlerde, tamamını izleyemedim. Çünkü Milli Güvenlik Kurulu vardı. İzlediğim bölümlerde Murat Bey’in heyecan dolu, İstanbul’un bütün konularına ne denli hakim olduğunu gördüm ve bundan dolayı da bir genel başkanı olarak bir cumhurbaşkanı olarak mutluluk duydum. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı Murat Kurum’la yeniden İstanbul’u yaşayacağız.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir