Bursa’da eski sevgili dehşeti yaşattı… Yüzünü tanınmayacak hale getiren kadına şiddet olayında flaş gelişme

Bursa 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık İrfan Ş, müşteki Sibel Kahraman, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili ile taraf avukatları katıldı. Müşteki Kahraman, şikayetinin devam ettiğini belirtirken, cumhuriyet savcısı, sanığın “kasten yaralama”, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma”, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından cezalandırılmasını ve tahliyesine karar verilmesini talep etti.

Sanık İrfan Ş, müştekinin hayati tehlikesinin olmadığını iddia ederek, “Öyle olsa ben misafirimi uğurladıktan sonra masama gelmezdi.” şeklinde konuştu. Mahkeme, sanığa “kasten yaralama” suçundan 2 yıl 2 ay, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan 2 yıl, “tehdit” suçundan 9 ay, “hakaret” suçundan da 3 ay hapis cezası verdi.

Sanığın tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurularak tahliye kararı verildi. Müşteki Kahraman’ın avukatı Semih Altın, sanığın 100 kilogram ağırlığında olması ve müvekkilinin minyon bir kadın olması nedeniyle sanığın attığı kafa darbelerinin öldürücü olabileceğine işaret etti.

Altın, daha önce de şikayetçi oldukları sanığın tahliyesiyle müvekkilinin hayati tehlikesi yaşadığını savunarak, “5 yıl 2 ay ceza alan birinin tahliyesini doğru bulmuyoruz, çünkü bize göre ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan cezalandırılmalıydı. Sanığın 9 kez kafa atması mağdurda beyin kanamasına yol açabilirdi. Sanığın tutuklanması için üst mahkemeye itiraz edeceğiz.” dedi. Olayın geçmişine ilişkin bilgi verildiğinde, sanık İrfan Ş. ile eski kız arkadaşı Sibel Kahraman’ın Nilüfer ilçesindeki bir eğlence mekanında geçen yıl 10 Eylül’de karşılaştığı ve İrfan Ş. tarafından zorla aracına bindirilen Kahraman’ın daha sonra polis merkezine giderek şikayetçi olduğu ve hastaneye götürülerek yüzünden darbe aldığı belirtilerek tedavi altına alındığı ve polislerce gözaltına alınan İrfan Ş.’nin tutuklandığı ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx