Yurtdışına kaçış ve gaybubet evine geçiş hazırlığı yapan FETÖ’cülere operasyon

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY’den aranması ve haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 3’ü ihraç polis, 1’i askeri okuldan atılan astsubay 6 kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

Yapılan araştırmada bu kişilerin örgüt talimatları doğrultusunda yurtdışına kaçmaya ya da gaybubet evlerine geçmeye çalıştığı belirlendi. Bu tespitler üzerine harekete geçen ekipler, 6 kişiyi adreslerine yapılan baskınlarda yakaladı.

Emniyet’e götürülen ihraç polis memurları Mustafa B.’nin 7,5 yıl, Bilal K., Cumali T. ile esnaf Mustafa K.’nin ise 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezasıyla arandıkları belirtildi.

Ayrıca şüphelilerden astsubay öğrencisi Ahmet K.’nin, örgütle iltisaklı olduğu belirlenerek askeri okuldan atıldığı, esnaf Levent L.’nin ise sohbet toplantılarına katıldığına dair hakkında ifade bulunduğu ve yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi.

Emniyet’teki işlemleri tamamlanan ve kesinleşmiş hapis cezası bulunan Mustafa B., Bilal K., Cumali T. ile Mustafa K. cezaevine gönderilirken, adliyeye sevk edilen Ahmet K. ile Levent L. ise serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir